پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : ارائه آخرین دستاوردهای محققان در کنفرانس نانوفناوری و نانوپزشکی
موضوع خبر : علوم پایه
تاریخ درج : ۱۳۹۶/۱/۲۵ ساعت : ۰۰:۲۸
ارائه آخرین دستاوردهای محققان در کنفرانس نانوفناوری و نانوپزشکی

پژوهشگاه مواد و انرژی کنفرانس بین‌المللی نانو فناوری و نانوپزشکی را با هدف بررسی راهکارهای ارتقای کیفی محصولات موجود و امکان تولید محصولات جدید در اردیبهشت ماه برگزار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از ایسنا، پژوهشگاه مواد و انرژی با توجه به ظرفیت پژوهشی و انجام تحقیقات کاربردی در پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته و ریاست بر شبکه نانوفناوری کشورهای اسلامی (INN)، کنفرانس بین‌المللی نانوفناوری و نانوپزشکی را در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌کند.

این کنفرانس با هدف تبادل نظر میان استادان و محققان فعال در حوزه نانوفناوری، نانوپزشکی، نانو زیست‌فناوری و محیط زیست، ارائه دستاوردهای تحقیقاتی در این زمینه به صاحبان صنایع و پزشکان و بررسی راهکارهای ارتقای کیفی محصولات موجود و امکان تولید محصولات جدید برگزار می‌شود.

رویکردهای اصلاح سطحی، نانوپزشکی و سامانه‌های تشخیصی و درمانی، درمان دارویی و سامانه‌های رهایش دارو، سم‌شناسی و ارزیابی سمیت نانومواد، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی، نانوفناوری و محیط زیست و زیست حسگرها و نانوتجهیزات از محورهای اصلی این کنفرانس است.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی از جمله برنامه‌های جنبی این کنفرانس است.

این کنفرانس و کارگاه‌های بین‌المللی نانوفناوری و نانوپزشکی از سوی پژوهشگاه مواد و انرژی، شبکه نانوفناوری کشورهای اسلامی (INN)، کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (COMSTECH) و بنیاد علمی سازمان همکاری‌های اقتصادی (ECOSF) برگزار می‌شود.

این همایش که از جمله همایش‌های مورد تایید ستاد توسعه فناوری نانو است، با حضور تعدادی از استادان و پژوهشگران برجسته از کشورهای انگلستان، کانادا، ژاپن، نروژ و کشورهای اسلامی در اردیبهشت‌ماه در محل پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار خواهد شد.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/89/علوم-پایه/ارائه-آخرین-دستاوردهای-محققان-در-کنفرانس-نانوفناوری-و-نانوپزشکی/