پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : دهمین همایش بین المللی علوم ورزشی برگزار می شود
موضوع خبر : علوم انسانی
تاریخ درج : ۱۳۹۶/۱/۱۸ ساعت : ۱۳:۲۴
دهمین همایش بین المللی علوم ورزشی برگزار می شود

دهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با هدف گردآوردن اعضای علمی و اجرایی خانواده ورزش ششم و هفتم اردیبهشت ماه توسط پژوهشگاه علوم ورزشی برگزار می شود.

به‌ گزارش ‌پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از ایسنا، دهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی با حضور بیش از دو هزار نفر از استادان، مدیران، دانشجویان و صاحب‌نظران علوم ورزشی و ۱۰ نفر از اساتید به‌ نام علوم ورزشی خارجی از اروپا و آسیا در روزهای ششم و هفتم اردیبهشت‌ ماه توسط پژوهشگاه علوم ورزشی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد.

از جمله برنامه‌های این همایش، ارائه پنل‌های سخنرانی توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی در خصوص تازه‌ترین پژوهش‌ها در حوزه علوم ورزشی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حوزه علوم ورزشی، برگزاری نشست‌های تخصصی فدراسیون‌ها و انجمن‌های ورزشی و بازدید مدیران  تربیت بدنی سازمان‌ها، ارگان‌ها و دانشگاه‌ها از فضاهای نمایشگاهی همایش است.

از تعداد ۱۰۷۱ عنوان مقاله دریافت شده توسط دبیرخانه همایش ۸۵۹ مقاله به‌صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شدند. مقالات دریافتی به تفکیک محورهای همایش به شرح زیر است:

- حوزه مدیریت، ارتباطات، اقتصاد و گردشگری ورزشی ۳۱ درصد

- حوزه فیزیولوژی و تغذیه ورزشی ۲۸ درصد

- حوزه رفتار حرکتی و روان‌شناسی ورزشی ۱۵ درصد

- حوزه آسیب‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ۱۴ درصد

- حوزه بیومکانیک، مهندسی و فن‌آوری ورزشی ۹ درصد

- حوزه جامعه‌شناسی، حقوق و تاریخ و فلسفه ورزشی سه درصد

هم‌چنین فرایند داوری مقالات توسط ۲۶۵ نفر از اعضای هیات علمی سراسر کشور انجام شد که بر اساس نظر داوران و بر پایه سیاست حضور حداکثری، تعداد ۲۱۲ مقاله نتوانستند برای ارائه در همایش امتیاز کافی را کسب کنند و تعداد ۸۵۹ مقاله برای ارائه به‌صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شدند.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/83/علوم-انسانی/دهمین-همایش-بین-المللی-علوم-ورزشی-برگزار-می-شود/