پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : برگزاری دومین همایش ملی حقوق شهروندی در ارومیه پیوند اقوام را مستحکم تر می کند
موضوع خبر : علوم انسانی, دین و مذهب
تاریخ درج : ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ساعت : ۱۴:۰۹
برگزاری دومین همایش ملی حقوق شهروندی در ارومیه پیوند اقوام را مستحکم تر می کند

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی گفت : برگزاری دومین دوره همایش ملی حقوق شهروندی در ارومیه پیوند اقوام و ادیان در این منطقه را مستحکم تر می کند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، امامعلی عاشری در جلسه هماهنگی اجرایی دومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی که در سالن جلسات حوزه ریاست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: با توجه به اینکه آذربایجان غربی بهره‌مند از تنوع ادیان و مذاهب مختلف بوده و نماد زندگی مسالمت‌آمیز توام با تکریم حقوق شهروندی و احترام به اعتقادات دینی و مذهبی است بنابراین این همایش ملی می‌تواند جلوه بارزی از تکریم حقوق ادیان که از شاخصه‌های حقوق شهروندی است تلقی  شده و در راستای تقویت آن ارزیابی شود.

عاشری تصریح کرد: در حوزه‌های علمی مختلفی که در این همایش در آن به تبادل نظر پرداخته خواهد شد باید در هماهنگی و سازگاری با یکدیگر و در چارچوب نظام حقوقی موجود تفسیر و اجرا شود و بنابراین بیان دیدگاه‌های مختلف از سوی دانشگاهیان می‌تواند دستیابی به اهداف این همایش ملی را هموارتر سازد.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی ضمن قدردانی از جهاد دانشگاهی استان به خاطر پیش‌قدم شدن در برگزاری این همایش ملی اظهار داشت: دومین دوره همایش ملی حقوق شهروندی اقدام میمون و مبارکی است که در راستای استیفای حقوق قانونی شهروندان و ارتقاء جایگاه فرهنگی و علمی استان به همت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

وی گفت: برگزاری این همایش زمینه آشنایی بیش از پیش شهروندان با مفهوم حقوق شهروندی، عدالت اجتماعی با الهام از آموزه‌های دینی، مذهبی و قومی را فراهم می‌سازد بنابراین جا دارد از مسئولین جهاد دانشگاهی استان به خاطر این اقدام ارزشمند علمی ملی قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی با اشاره به نمایه‌های معتبر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و پایگاه اطلاعات علمی (SID) این همایش گفت: با توجه به حضور دانشمندان علم حقوق کشور در این همایش ملی علمی در ارومیه می‌توان به نتایج علمی و عملی آن امیدوار بود.

عاشری افزود: امیدواریم ماحصل و نتایج این همایش منجر به دستیابی به راهکارهای عملی در استان و کشور شده و حقوق شهروندان از دولت برخوردار به طور مؤثر احصاء شود تا مقوله شهروندی که توجه به کرامات والای انسانی را در بطن خود جای داده در جامعه ساری و جاری شود.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/61/علوم-انسانی/برگزاری-دومین-همایش-ملی-حقوق-شهروندی-در-ارومیه-پیوند-اقوام-را-مستحکم-تر-می-کند/