پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : سرمایه گذاری بر آگاهی؛ جایگزین مناسبی برای سرمایه گذاری روی کسب و کارها
موضوع خبر : مدیریت و حسابداری
تاریخ درج : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ساعت : ۲۲:۰۷
سرمایه گذاری بر آگاهی؛ جایگزین مناسبی برای سرمایه گذاری روی کسب و کارها

دبیر اجرایی همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال ۹۶ با اشاره به اینکه در سال پیش رو باید با آگاهی بیشتری نسبت به گذشته در زمینه اقتصاد قدم برداریم، گفت : ما به جای اینکه روی کسب و کاری سرمایه گذاری کنیم باید روی آگاهی خود سرمایه گذاری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از ایسنا، امیررضا حسنی در نشست خبری همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال ۹۶ افزود: در سال‌های قبل برخی از اقداماتی که در زمینه اقتصاد صورت گرفت، باعث رشد تورم شد.

حسنی توضیح داد: موسسه اقتصاد ایرانیان به عنوان مجری همایش بوده و این همایش برای چهارمین بار و با همکاری گروه اقتصادی مهرگان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال ۹۶ در سه پنل اصلی برگزار می‌شود، بیان کرد: این پنل‌ها شامل اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۶، چشم‌انداز بازارهای مالی (بازار سرمایه، پول و بیمه) و روندهای آتی در بازار مسکن و املاک است.

مدیر موسسه مطالعات و پژوهش‌های اقتصاد ایرانیان با اشاره به اینکه همایش مورد اشاره ریسک‌های احتمالی سرمایه‌گذاران را بررسی می‌کند، افزود: چالش‌ها و فرصت‌های موجود در اقتصاد را در همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال ۹۶ مورد توجه قرار می‌دهیم و راه‌حل‌هایی را برای سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های خرد و متوسط ارائه می‌کنیم.

حسنی درادامه افزود: ابعاد هشت‌گانه اثرگذار بر اقتصاد ایران رونمایی می‌شود و تاثیر آنها بر بازارهای دارایی و کسب و کارها در همایش مورد اشاره بررسی می‌شود.

مدیر موسسه مطالعات و پژوهش‌های اقتصاد ایرانیان افزود: با توجه به تحقیقاتی که در موسسه ما صورت گرفته شده است، پیش‌بینی می‌شود رفتار قیمت‌ها در سال آینده تغییر ‌کند و این نوسانات باعث ایجاد ریسک‌هایی برای سرمایه‌گذاران و بازرگانان می‌شود.

وی طلا را جزو کالاهای تاثیرپذیر دانست و بیان کرد: طلا از سیاست‌های پولی آمریکا مستقیما تاثیر می‌پذیرد و با توجه به اینکه سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا در سال آینده افزایش نرخ بهره است، طلا در بلندمدت تحت تاثیر نزولی قرار می‌گیرد و همچنین شاخص دلار آمریکا نیز صعودی می‌شود.

وی به رشد اقتصادی ۲.۵ درصد امسال برای دنیا اشاره کرد و افزود: این رشد اقتصاد از سال ۲۰۱۰ پایین‌ترین رشد اقتصادی به شمار می‌رود و پیش‌بینی می‌شود سال ۲۰۱۷ این رشد اقتصادی به ۲.۹ درصد افزایش یابد.

وی به توضیح مسایلی پرداخت که در سال ۲۰۱۷ بیشترین اخبار را شامل می‌شود و گفت: موضوعاتی همچون خروج انگلستان از اتحادیه اروپا و تاثیرات آن بر اتحادیه اروپا، انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و سیاست‌های رییس‌جمهور جدید این کشور و قدرت‌ یافتن مخالفان در اروپا با توجه به انتخابات فرانسه و دیگر کشورها فضا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام، اصغر ابوالحسنی رییس کمیته پولی و بانکی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیمان قربانی معان اقتصادی بانک مرکزی، علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی، محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، طهماسب مظاهری رییس کمیته بازار سرمایه دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، امیرباقری مدیرکل دفتر اقتصاد کلان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سیداحسان خاندوزی معاون دفتر اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس، فیروزه خلعتبری اقتصاددان، مرتضی الله‌داد معاون اقتصادی اتاق ایران، سیدمحمد صادق‌الحسینی مشاور و تحلیل‌گر ارشد در امور سرمایه‌گذاری، علی سرزعیم مشاوراقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، محمدرضا رنجبر فلاح مدیرعامل سابق بانک تجارت، پروانه اصلانی معاون دفتر برنامه‌ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، محمدعلی سبحان‌اللهی رییس دانشگاه خوارزمی، ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیات‌مدیره بانک مسکن و بهروز ملکی تحلیل‌گر ارشد بازار مسکن از جمله سخنرانان این همایش هستند.

همایش دورنمای اقتصاد ایران ۱۳۹۶ در ۹ اسفندماه امسال از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار می‌شود و دانشگاه خوارزمی حامی علمی این همایش است.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/44/مدیریت-و-حسابداری/سرمایه-گذاری-بر-آگاهی؛-جایگزین-مناسبی-برای-سرمایه-گذاری-روی-کسب-و-کارها/