پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : پویش ملی مبارزه با سرطان
موضوع خبر : علوم پزشکی
تاریخ درج : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ساعت : ۲۳:۵۰
پویش ملی مبارزه با سرطان

همایش پویش ملی مبارزه با سرطان با همکاری دانشکده علوم پزشکی نیشابور در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در این همایش که با حضور جمعی از کارشناسان و دانشجویان و مسئولان در محل سالن اجتماعات عطار دانشکده علوم انسانی واحد نیشابور برگزار شد، هدف از برگزاری همایش را شناساندن راه‌های پیشگیری از سرطان و درمان آن دانست.

دکتر جعفر سعیدی با توجه به آمار بالای مبتلایان به سرطان در نیشابور ضرورت توجه به سلامت عمومی مردم،شناخت و راه های مبارزه با سرطان را یادآور شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز توضیحاتی درباره عوامل ابتلا به سرطان از جمله مسائل ژنتیکی، سبک زندگی، تغذیه، مصرف دخانیات و مواد مخدر، استرس و فشارهای روانی، قرارگرفتن در معرض امواج رادیویی و... ارائه کرد.

دکتر محسن عظیمی نژاد گزارشی از اقدامات انجام شده علیه بیماری سرطان در استان و شهرستان بیان کرد و از مسئولان و خیران خواست تا با مشارکت بیشتر در ساخت فضاهای بیمارستانی به دانشکده علوم پزشکی نیشابور کمک کنند.

نماینده مردم شهرستان نیشابور و فیروزه هم از پیگیری‌های مسئولان درباره ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور و تخصیص بودجه لازم به شهرستان گزارشی ارائه کرد.

هاجر چنارانی با توجه به اهمیت پیشگیری، تصریح کرد: «با یک پیگیری و پیشگیری مناسب می‌توان از پیشرفت بیماری بزرگ جلوگیری کرد.»

در این همایش کارشناسان 5 تا 10 درصد علل سرطان را عامل ژنتیکی و 90 درصد دیگر را تاثیرات عوامل محیطی از قبیل تغزیه،دخانیات و... دانستند.

به گفته کارشناسان همایش در کنار مرگ و میر ناشی از سرطان سالانه بالغ بر 10هزار میلیارد تومان هزینه این بیماری در کشور می‌شود که قطعا اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه تاثیر بسزایی در کاهش این بیماری دارد.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/17/علوم-پزشکی/پویش-ملی-مبارزه-با-سرطان/