پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : همایش ملی نقد متون و کتب علوم انسانی برگزار می شود
موضوع خبر : علوم انسانی
تاریخ درج : ۱۳۹۶/۳/۲۸ ساعت : ۱۳:۴۴
همایش ملی نقد متون و کتب علوم انسانی برگزار می شود

اولین همایش ملی نقد متون و کتب علوم انسانی همراه با بازشناسی و نکوداشت دو دهه فعالیت ­های شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی 30­ آذر امسال در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم، مبانی نقد شامل مبانی نظری و اصول نقد علمی، نقد و نظریه پردازی؛ روش نقد شامل روش‌شناسی نقد علمی، آداب و فرهنگ نقد، تجارب حرفه‌ای نقد (نقد منابع درسی و تخصصی جدید در قلمرو علوم انسانی، نقدهای اثربخش و گفتمان ساز در حوزه‌های مختلف علوم انسانی، وضعیت نقد متون و کتب علوم انسانی دانشگاهی، جایگاه و وضعیت نقد در ایران و سایر کشورهای جهان، موانع فرهنگی و اجتماعی نقد علمی و نقد متون درسی معروف جهانی و چشم‌انداز نقد مطلوب (نقد، نوآوری و تولید علمی، اخلاق و انصاف در نقد علمی، رویکردها و راهکارها نقد علمی، و راهکارهای ارتقای سطح اثربخشی نقد) از مهمترین محورهای این همایش است.

متقاضیان برای ارسال مقالات به این همایش می‌توانند تا 10 مهر امسال آثار خود را به نشانی http://shmoton.ir ارسال کنند. این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC ) نیز به ثبت رسیده است.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/118/علوم-انسانی/همایش-ملی-نقد-متون-و-کتب-علوم-انسانی-برگزار-می-شود/