پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : ثبت 19 اختراع و اجرای 25 پروژه
موضوع خبر : علم و فناوری
تاریخ درج : ۱۳۹۶/۳/۲۳ ساعت : ۰۱:۰۴
ثبت 19 اختراع و اجرای 25 پروژه

محققان آزمایشگاه تحقیقاتی FACTS دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به اجرای 25 پروژه تحقیقاتی صنعتی، 19 مورد ثبت اختراع و انتشار بیش از هزار مقاله شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از ایسنا، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای تسهیل این فعالیت در حوزه الکترونیک و مهندسی برق آزمایشگاه تحقیقاتی FACTS تحت نظر پروفسور گئورگ قره پتیان، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه‌اندازی شده است.

این آزمایشگاه در زمینه ریزشبکه‌ها، شبکه‌های هوشمند، تولیدات پراکنده، کاربرد سیستم‌های HVDC و ادوات FACTS و شبیه‌سازی بلادرنگ، تحقیقات گسترده‌ای را از طریق انجام قراردادهای تحقیقاتی با صنعت برق اجرایی کرده است که نتایج آنها منجر به چاپ بیش از هزار مقاله شده است.

چاپ این تعداد مقاله که به آنها بیش از 5 هزار بار در سطح جهان ارجاع شده است، در رشته مهندسی برق دانشگاه‌های کشور بی‌نظیر است. از مجموع این 1000 مقاله حدود 350 مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی و داخلی و حدود 700 مقاله در کنفراس‌ها و همایش‌های معتبر داخلی و بین‌الملل چاپ و ارائه شده است.

اجرای 25 پروژه تحقیقاتی صنعتی، 19 مورد ثبت اختراع و تالیف و ترجمه 10 جلد کتاب از دیگر دستاوردهای تحقیقاتی این آزمایشگاه بشمار می‌رود.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/114/علم-و-فناوری/ثبت-19-اختراع-و-اجرای-25-پروژه/