پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز
عنوان خبر : حجم اطلاعات موجود در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی نقطه قوت آن است
موضوع خبر : علم و فناوری, دانشگاه
تاریخ درج : ۱۳۹۶/۳/۱۱ ساعت : ۲۰:۰۷
حجم اطلاعات موجود در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی نقطه قوت آن است

مدیران و کارشناسان پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی از مرکز اطلاعات علمی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگر نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی، در این بازدید که در راستای همکاری مرکز اطلاعات علمی در طرح ملی جویشگر بومی صورت گرفت، دکتر آزادنیا مدیر اداره آزمایشگاه‌های فناوری اطلاعات، دکتر بذرافشان مدیر دفتر اسناد و منابع علمی و تعدادی از کارشناسان پژوهشکده ضمن حضور در این مرکز در جلسه‌ای با حضور رئیس و مدیران مرکز اطلاعات علمی در خصوص وضعیت اجرای طرحبه بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه دکتر عظیم زاده، سرپرست مرکز اطلاعات علمی توضیحاتی اجمالی در خصوص اقدام‌های صورت گرفته توسط این مرکز در طرح جویشگر بومی ارائه داد و در ادامه مهندس مشیدی مدیر اداره نشریات علمی به تشریح  فعالیت‌های کلی مرکز اطلاعات علمی پرداخت.

دکتر آزادنیا و دکتر بذرافشان نیز ضمن قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته اظهار کردند که مرکز اطلاعات علمی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم در زمینه اطلاع‌رسانی در جامعه علمی کشور دارای مقبولیت فراوانی بوده و به عنوان یک کار ارزشمند ملی قابل تقدیر است.

در ادامه مدعوین ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز از نزدیک با نحوه جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مربوط به همایش‌ها و نشریات علمی و چگونگی ورود اطلاعات آنها در تارگاه SID آشنا شدند.

اشتغال ایجاد شده در راستای این پروژه و ظرفیت ایجاد اشتغال بیشتر به عنوان نقاط قوت اجرای طرح توسط مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی مورد توجه قرار گرفت.

همچنین حجم اطلاعات موجود در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی و نحوه دسترسی کاربران به این حجم از اطلاعات به عنوان نقطه قوت این مرکز برشمرده شد.

بر اساس این گزارش، در طرح بزرگ ملی جویشگر بومی که در زمره طرح‌های ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مجری آن است، مرکز اطلاعات علمی از بین مراکز مختلف علمی کشور به عنوان یکی از تامین‌کنندگان محتوای سرویس جستجوی مستندات علمی در عرصه مجامع علمی انتخاب شده و در طی سه فاز اقدام به شناسایی و ارزیابی مجموعه مقالات معتبر و نمایه‌سازی مجامع معتبر علمی کشور کرده است. بر اساس اجرای این طرح از شهریور 1395 تا کنون بیش 110 هزار مقاله از بیش از 1300 عنوان همایش معتبر علمی در کشور جهت دسترسی رایگان پژوهشگران به مقالات علمی در بانک مجامع علمی تارگاه SID به نشانی www.SID.ir نمایه شده است.

لینک خبر : https://www.researchernews.ir/news/112/علم-و-فناوری/حجم-اطلاعات-موجود-در-مرکز-اطلاعات-علمی-جهاد-دانشگاهی-نقطه-قوت-آن-است/